Britney Spears merr një vendim sa i përket rrjeteve sociale

Britney Spears merr një vendim sa i përket rrjeteve sociale

Ajo fshiu Instagramin e saj të martën pasdite.

Ky veprim vjen vetëm dy ditë pasi ajo njoftoi fejesën me të dashurin e saj të vjetër, Sam Asghari.

Një burim pranë këngëtares thotë se “ishte vendimi i saj” për të fshirë llogarinë dhe se ka qenë diçka që ajo “donte ta bënte për një kohë”.

Fituesi i Grammy është dy javë larg një seance gjyqësore që mund të përcaktojë nëse ajo mbetet apo jo në kujdestarinë e saj të urdhëruar nga gjykata, Spears ka qenë në një kujdestari provuese për 13 vjet të mbikëqyrur nga babai i saj, Jamie Spears.

Në fillim të këtij muaji babai i saj paraqiti një peticion për të ndërprerë kujdestarinë duke cituar dy dëshmitë emocionale të vajzës së tij gjatë verës, në të cilat ajo tha se ajo donte lirinë e saj përsëri.

Ajo tha gjithashtu se donte të akuzonte babanë e saj për abuzim me kujdestarinë.

Ndërkohë, avokati i sapo punësuar i Spears, Mathew Rosengart, ka paraqitur peticione të shumta në një përpjekje për të bërë presion ndaj babait të saj që të japë dorëheqjen nga mbrojtja e pasurisë së saj prej 60 milionë dollarësh. Seanca e radhës gjyqësore është caktuar për 29 shtator.


MË SHUME NGA Magazina