Gjashtë të vdekur në Shqipëri dhe 942 raste të reja me COVID-19
Sharr Travel

Gjashtë të vdekur në Shqipëri dhe 942 raste të reja me COVID-19

Gjashtë persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Nga mbi 5700 testime të kryera, janë regjistruar 942 raste të reja pozitive.

Më tej, raportohen si të shëruar 832 persona.

Në Shqipëri janë 12,848 raste aktive me koronavirus.