Shakira i kushton të atit fjalët prekëse pasi mbushi 90 vjeç
Sharr Travel

Shakira i kushton të atit fjalët prekëse pasi mbushi 90 vjeç

Një javë pasi i kushtoi një mesazh prekës babait të tij, William Mebarak Chadid, për ditëlindjen e tij të 90 -të, Shakira ndau me ndjekësit e saj një pjesë nga festa. Artistja kolumbiane publikoi një video, në të cilën shihet duke vallëzuar shumë e lumtur me babanë e saj. Shakira duket se ka një lidhje të ngushtë me të atin dhe këtë e ka treguar me vargjet e mëposhtme.

Thonë se jeta është një teshtimë, por që ka fuqinë të infektojë të tjerët me shumë gëzim. Një gëzim që nuk zbehet, ai që na bën të buzëqeshim kur kujtojmë dikë të dashur, njerëz si babai im, i cili gjatë gjithë jetës së tij ka shpërndarë pa u lodhur dritën e tij si të ishte një llambë vaji e pashtershme. Ata që e njohin e dinë se si ai e bën secilin nga njerëzit që takon të ndihet unik dhe i veçantë. Ai i shikon në sy, i dëgjon, i këshillon, i do.

Ai ka qenë një shkrimtar, një shpirt krijues, pronar i një pasurie të madhe letrare dhe intelektuale, por kjo nuk është pikërisht ajo që ne festuam në ditën e tij me muzikë, tullumbace dhe pije. Në moshën e tij, fjalët mund të bëhen gjithnjë e më të rralla, ose në mendjen e tij pjellore, idetë brilante mund të shfaqen gjithnjë e më rrallë.  Shpesh ndodh që me kalimin e viteve, ajo që zë periferinë tonë të na lërë e para.”, shkruan mes të tjerash Shakira. 


MË SHUME NGA Magazina