Të gjitha infot para ceremonisë së edicionit të 73-të të Emmy Awards
Sharr Travel

Të gjitha infot para ceremonisë së edicionit të 73-të të Emmy Awards

Edicioni i 73-të i Emmy Awards mbahet me 19 shtator.

Kjo shënon një kthim madhështor të ceremonisë pas ngjarjes virtuale të mbajtur në 2020 për shkak të pandemisë së COVID-19.

Sivjet megjithatë do të ketë surpriza të shumta dhe më poshtë ua sjellim disa detaje në lidhje me eventin.

Në cilën orë është shfaqja dhe ku ta shikoni?

Ceremonia, e cila nderon më të mirët në televizion, do të transmetohet drejtpërdrejt në CBS të dielën nga ora 5 deri në orën 8 pasdite. Do të jetë gjithashtu në dispozicion për t’u transmetuar drejtpërdrejt dhe sipas kërkesës në Paramount+.

Ngjarja mbahet në vendndodhjen e tij të zakonshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, por do të jetë akoma shumë ndryshe për shkak të situatës pandemike. Ajo do të presë një audiencë të kufizuar personale që përbëhet vetëm nga të nominuarit dhe të ftuarit.

Kush do të jetë nikoqir?

Komiku dhe ylli i “The Neighborhood” në CBS, Cedric the Entertainer, po merr rolin e prezantuesit në vend të Jimy Kimmel, që e udhëhoqi shfaqjen virtuale të vitit të kaluar.

Edhe pse është hera e parë që moderon Emmys, aktori më parë ka udhëhequr: “American Music Awards”, “Critics Choice Television Awards”, “NAACP Image Awards”, “Soul Train Awards” dhe “TV Land Awards”.

Kush janë të nominuarit?

Në këtë mbrëmje do të zbulohet se cila ishte dramë, komedia, serialet më të mira këtë vit, si dhe cilët aktorë në cilën kategori. Nominimet përfshijnë kohën mes 1 qershorit 2020 dhe 31 majit 2021.

Kur nominimet për Emmys u shpallën në korrik në 119 kategori, “The Croën” e Netflix dhe “The Mandalorian” e Disney+ kryesuan në përgjithësi.

Kush do të fitojë?

Eksperti i çmimeve të Times, Glenn Whipp, parashikon një natë të madhe për “The Crown” të Netflix, “Ted Lasso” të Apple TV+në fushën e komedisë dhe “Mare of Easttown” në kategoritë e serive të kufizuara.

Nga kush do të prezantohen?

Si zakonisht, prezantuesit e këtij viti përfshijnë një mori nominuesish e fituesish të mëparshëm.

Prezantuesit e këtij viti përfshijnë: Paulina Alexis, Anthony Anderson, Annaleigh Ashford, Awkwafina, Angela Bassett, Adrien Brody, Stephen Colbert, Jennifer Coolidge, Misty Copeland, Kaley Cuoco, Michael Douglas, Ava DuVernay, Lane Factor, Beanie Feldstein, Allyson Felix Ferrera, Sterlin Harjo, Taraji P. Henson, Devery Jacobs, Ken Jeong, Mindy Kaling, Gayle King, Vanessa Lachey, Dan Levy, Eugene Levy, LL Cool J, Jessica Long, Annie Murphy, Catherine O’Hara, Dolly Parton, Sarah Paulson, Jada Pinkett-Smith, Amy Poehler, Ellen Pompeo, Billy Porter, Michaela Jaé (Mj) Rodriguez, Seth Rogen, Tracee Ellis Ross, Yara Shahidi, Hailee Steinfeld, Patrick Stewart, Wilmer Valderrama, Kerry Washington, Rita Wilson, D ‘. Faraoni Woon-A-Tai, Bowen Yang dhe Catherine Zeta-Jones.


MË SHUME NGA Magazina