Publikohet me videoklip kënga e Dafina Zeqirit dhe MC Kreshës, “Vet e lype”
Magazina

Publikohet me videoklip kënga e Dafina Zeqirit dhe MC Kreshës, “Vet e lype”

Dyshja sapo kanë lansuar projektin e tyre muzikor.

“Vet e lype”, mban titullin bashkëpunimi i Dafinës dhe MC Kreshës, shkruan lajmi.net.

Kënga e tyre është publikuar në YouTube ditë më parë vetëm në versionin audio ndërsa sot u lansua edhe klipi.

“Vet e lype” paraqet një këngë që potencon edhe të drejtat e grave, por që kënga është e gërshetuar edhe me tekstet e zakonshme të këngëve që shkruhen kohëve të fundit.

Ndryshe, si shumë projekte tjera muzikore edhe kjo është pjesë e albumit të Dafinës, “Dafinë moj”./


APR
Romay Lift