Barça synon të forcojë mbrojtjen
Sharr Travel

Barça synon të forcojë mbrojtjen

Mbrojtja është reparti më problematik për Barcelonën, pasi Gerard Pique vuan nga probleme të shpeshta fizike dhe Eric Garsia nuk ofron eksperiencën e nevojshme për të luajtur për objektiva të mëdha, ndaj drejtuesit e katalanëve janë vënë në lëvizje për të sjellë përforcime.

Megjithatë, siç transmeton SS, problemet ekonomike për shkak të koronaviorusit, kanë ndikuar jo pak edhe në merkaton e klubeve, ndaj katalanët janë fokusuar në afrimin e futbollistëve me parametra zero dhe të tillë vetëm Chelsea i ka plot 4.