Aktori Sean Penn ndahet nga bashkëshortja Leila George pas një viti martesë
Sharr Travel

Aktori Sean Penn ndahet nga bashkëshortja Leila George pas një viti martesë

Gruaja e Sean Penn, aktorja australiane Leila George, ka bërë kërkesë për divorc pas pak më shumë se një viti martesë.

George, 29 vjeç, paraqiti dokumentet për shkurorëzim në Gjykatën Supreme të Los Angeles të premten (15 tetor), shkruan People.

Penn, 61 vjeç dhe George u martuan në korrik 2020 , gjatë një ceremonie private me një numër të vogël të pranishëm. Thashethemet për martesën e tyre filluan kur ata u panë me unaza ari në gishtërinj . Miqtë e tyre më vonë filluan t’i përgëzojnë në Instagram para se Penn të konfirmonte lajmin.

“Ne bëmë një martesë COVID . Me këtë dua të them se ishte një komisar qarku në Zoom dhe ne ishim në shtëpi, dy fëmijët e mi dhe vëllai i saj. Dhe ne e bëmë atë në atë mënyrë”, tha aktori në Late Night me Seth Meyers disa muaj më vonë.

Megjithëse Penn dhe George kanë qenë të lidhur romantikisht që nga viti 2016, një mik i aktores i tha People në gusht pas dasmës së tyre se dyshja ishin ribashkuar më herët në vitin 2020 pas një periudhe të gjatë të ndarjeve dhe ribashkimeve.

“Ata u bashkuan dhe më pas u ndanë, dhe Sean e fitoi atë përsëri. Ai e kuptoi se kishte bërë një gabim dhe kur ndjeu se mund ta humbte atë, ai punoi shumë për ta kthyer atë”, tha ky burim.

I njëjti burim shtoi se koha e izolimit së bashku gjatë pandemisë ndihmoi në forcimin e lidhjes së tyre. Penn dhe George madje filluan përpjekjet humanitare me njëri -tjetrin gjatë gjithë krizës së shëndetit publik, përfshirë ndihmën në ngritjen e vendeve të testimit në Los Angeles.

“Ata u bashkuan përsëri gjatë COVID dhe u bënë vërtet të afërt dhe u fejuan disa muaj më parë, gjatë karantinës”, shpjegoi burimi.

Penn u nda nga Charlize Theron në qershor 2015. Ai më parë ishte i martuar me Robin Wright nga 1996 në 2010, dhe Madonna nga 1985 në 1989.

Aktori ka dy fëmijë nga martesa e tij me Wright, vajzën Dylan, 28 vjeç dhe Hopper. /Telegrafi/