Lazio mposht Interin me përmbysje
Sharr Travel

Lazio mposht Interin me përmbysje

Skuadra e Lazios ka shënuar fitore të rëndësishmë në shtëpi kundër Interit, me rezultat minimal 3-1.

Mirëpo, lacianët në pjesën e fytë u futën krejtsisht me fytyrë tjetër, pasi arritën të shënojn tri herë, përmes Immobile nga penalltia dhe Felipe Anderson, e goditjen pwrfundimtare ia dha serbi Savic, transmeton Indeksonline.

Inter me këtë humbje mbetet në pozitën e tretë dhe iu jep mundësi Napolit dhe Milanit për t’u shkëputur, teksa Lazio ngjitet në pozitën e 5.