Divat që i thonë stop ndërhyrjeve, tani janë më të bukura se kurrë
Sharr Travel

Divat që i thonë stop ndërhyrjeve, tani janë më të bukura se kurrë

A ju kujtohet kur në vitin 1992, në filmin e famshëm “Death Becomes Her”, Goldie Hawn dhe Meryl Streep bënë gjithçka për t’u rinuar? Për shumë yje të Hollivudit, të mësuar të punojnë dhe të fitojnë shumë me imazhin e tyre, është e vështirë të pranojnë shenjat e plakjes.

Nëse në dekadat e kaluara kemi parë fytyra dhe trupa të famshëm të shpërfytyruar nga kirurgjia kozmetike, tani ka gjithnjë e më shumë diva që përqafojnë filozofinë e plakjes së hijshme.

Yjet pa filtra

“Duke u plakur me hijeshi”, kjo rrymë mendimi sillet rreth vetëdijes me kalimin e kohës dhe në mënyrë të pashmangshme, ndryshon pamjen fizike. Dhe rezultati është që VIP -at mbi 40 vjeç janë më të bukur se kurrë natyralë. Le të shohim se cilët janë kampionët e pozitivitetit të moshës. Të fundit që u shfaqën të pafiltruar në rrjetet sociale ishin Cameron Diaz dhe Drew Barrymore. Të dyja postuan një seri fotografish ku buzëqeshin të qeta, duke treguar rrudhat, por, mbi të gjitha, dy fytyra të qeta.

Sharon dhe Demi me bikini

Sharon Stone është krenare për moshën dhe trupin e saj. Ylli 63-vjeçar i filmit shfaqet në Instagram me bikini dhe ia vlen të përgëzohet. Edhe Demi Moore, kur ishte me pushime në Greqi, ngatërrohet lehtë me tri vajzat e saj. 57 vitet janë vetëm një numër për të. Pas shumë ndërhyrjeve në të kaluarën, Nicole Kidman deklaroi se, nëse mund të kthehej pas, nuk do të bënte përsëri të njëjtat zgjedhje.

Kremëra dhe dieta vegane

Jennifer Lopez bën një video në pasqyrë ndërsa, me pizhama dhe pa grim, ajo përhap në fytyrë produktet e linjës së saj të bukurisë, JLo Beauty. “Nuk është një set, unë jam me të vërtetë në banjën time dhe i përdor këto kremëra çdo ditë në rutinën time”, betohet ylli 52-vjeçar në formë të përsosur. Ka pak rrudha në fytyrën e bukuroshes Michelle Pfeiffer. Në moshën 63 -vjeçare, aktorja ia atribuon pamjen e saj fizike dietës vegane. Dhe pastaj është Kate Moss, modelja e cila, pas teprimeve në të kaluarën, tani shfaq me krenari shenjat e plakjes në fushatat reklamuese.

 

 

 

 

 

 


MË SHUME NGA Magazina