​Parashikimi i motit për nesër
Sharr Travel

​Parashikimi i motit për nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin në mes të 5-6 gradë celsius, teksa ato maksimale 13-16 gradë celsius.

“Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-4m/s”, thuhet në njoftim.