Katër viktima dhe 444 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri
Sharr Travel

Katër viktima dhe 444 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë thotë se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën nga COVID-19 katër persona ndërsa nga kryerja e mbi 2600 testeve janë zbuluar 444 raste të reja.

Aktualisht janë 7032 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin. Në spital po marrin trajtim 164 pacientë, nga të cilët 20 janë në gjendje më të rënduar.

Prej fillimit të pandemisë, Shqipëria numëron 2680 viktima nga COVID-19 ndërsa në total zyrtarisht janë vetëm 181,696 raste.

Statistika (24 Tetor 2021)

Testime totale              1,283,321

Raste pozitive                181,696

Raste të shëruara            171,790

Raste Aktive                     7032

Humbje jete                      2,874

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            3495

Fier                 882

Durrës            733

Shkodër         471

Elbasan          303

Gjirokastër      210

Korçë              200

Berat              184

Lezhë             179

Vlorë               163

Kukës             136

Dibër               76