Kristen Stewart thotë se ka bërë vetëm pesë filma të mirë në karrierë
Sharr Travel

Kristen Stewart thotë se ka bërë vetëm pesë filma të mirë në karrierë

Kristen Stewart e di se jo çdo film në të cilin është shfaqur ka qenë një hit.

Në një intervistë me The Sunday Times, aktorja 31-vjeçare, e cila luan Princeshën Diana në filmin e radhshëm biografik “Spencer”, rrëfeu se i pëlqenin disa nga dhjetëra filmat që ajo ka punuar gjatë gjithë karrierës së saj.

“Kjo është një goditje totale. Unë ndoshta kam bërë pesë filma vërtet të mirë, nga 45 ose 50 filma? Për të cilët them,” Uau, ai person bëri një punë të bukur!”, tha Stewart.

 

Foto: Getty

Ndër filmat e saj të preferuar, tha ajo, janë ata të regjisorit Olivier Assayas, si “Clouds of Sils Maria” dhe “Personal Shopper”, shkruan People.

“Duhet të shikoj listën time të kreditit. Por ato janë pak. Por kjo nuk do të thotë se jam penduar për përvojën e krijimit të tyre”, vazhdoi tutje aktorja.

Stewart tha se ajo “ishte penduar vetëm që tha po për disa filma”. Edhe pse nuk ishte mbi rezultatin, por përkundrazi se nuk ishte aq argëtues t’i realizosh.

 

Foto: Matt Baron/Shutterstock


MË SHUME NGA Magazina