Katy Perry feston ditëlindjen e 37-të
Sharr Travel

Katy Perry feston ditëlindjen e 37-të

Këngëtarja e njohur amerikane, Katy Perry, sot ( hënë) po feston ditëlindjen e 37-të.

Ylli i muzikës ka magjepsur miliona zemra me zërin e saj dhe stilin gjithmonë unik të veshjes.Derisa shumë të famshëm do të shkonin për diçka të sigurt, ajo zgjidhte gjithmonë diçka për të cilën do të flitej me ditë, nëse jo vite, qoftë për muzikën apo veshjet e saj.

Katheryn Elizabeth Hudson, e njohur më mirë me emrin e saj skenik Katy Perry, është një këngëtare, tekstshkruese dhe gjyqtare televizive amerikane e cila ka lindur më 25 tetor 1984. Ajo kërkoi një karrierë në muzikën gospel si adoleshente pasi këndoi në kishë si fëmijë.

 

Foto: AFP

Perry nënshkroi me Red Hill Records dhe publikoi albumin e saj të parë në studio me emrin e saj të lindjes, Katy Hudson, në 2001, i cili ishte një dështim komercial.

Perry u bë e njohur në vitin 2008 me albumin e saj të dytë, “One of the Boys”, një rekord pop rock që shfaqi këngën e saj debutuese e shumë të diskutueshme “I Kissed a Girl” dhe këngën “Hot n Cold”, të cilat respektivisht u renditën në vendin e parë dhe të tretë në Billboard Hot 100 në Shtetet e Bashkuara.

 

Foto: Shutterstock

Ndërsa, sot në ditën e saj të veçantë, nuk munguan urimet e miliona adhuruesve të saj, e një i tillë ka ardhur edhe nga këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora e cila është një prej mikeshave të saj më të afërta.“Është ditëlindja jote, puthje, një ditë sa më të mirë”, ka shkruar Rita sipër një imazh ku shihet bashkë me Katy.

 

Foto: Rita Ora/InstaStory

Kujtojmë që artistja amerikane është në lidhje me aktorin e njohur, Orlando Bloom. /Telegrafi/