Adele dhuron mësueses së saj të shkollës një biletë në vlerë afro 600 euro
Sharr Travel

Adele dhuron mësueses së saj të shkollës një biletë në vlerë afro 600 euro

Thuhet se Adele i ka dhuruar mësueses së saj të shkollës së mesme një biletë në vlerë 500 funte (590 euro) për ta parë atë në koncertin e saj në Hyde Park.

Këngëtarja 33 vjeçe, ‘shpërtheu’ në lot kur Emma Thompson e pyeti se kush e frymëzoi, pak para se në ekran të shfaqej mësuesja e saj e vjetër e anglishtes zonja McDonald, shkruan DailyMail.

Dhe tani Adele thuhet se i ka ofruar zonjës McDonald dhe familjes së saj biletat më të shtrenjta për ta parë performancën e saj në BST Hyde Park në korrikun e vitit të ardhshëm.

Një burim i tha The Sun: “Ribashkimi i Adele me zonjën McDonald preku zemrat e të gjithëve që e shikuan, por askujt më shumë se vetë Adele”.

Pasi audienca e ITV-së me ekipin e saj mori numrin e zonjës McDonald, në mënyrë që Adele të mund ta kontaktonte përsëri.

“Ajo tani i ka ofruar biletat e saj më të shtrenjta të koncertit të cilat kushtojnë 500 funte (590 euro) asaj dhe familjes së saj për paraqitjen e saj në BST Hyde Park në Londër. Adele dëshiron të sigurohet që ajo dhe familja e saj të kalojnë kohën më të mirë ndonjëherë dhe nuk dëshiron asgjë më shumë se të trajtojë zonjën McDonald”.

Adele shpërtheu në lot kur u befasua nga mësuesja e saj e shkollës së vjetër ndërsa ishte në skenë gjatë regjistrimit të shfaqjes ‘An Audience’ në Londër më 6 nëntor.

Në një emision special të transmetuar në ITV të dielën, shikuesit panë aktoren Emma Thompson të pyeste superyllin se kush e kishte frymëzuar atë kur ishte e re.

Adele foli për ndikimin që kishte tek ajo mësuesja e anglishtes, pas së cilës Emma zbuloi se ajo ishte në të vërtetë në audiencë.

Adele tha: “Po, unë kisha një mësues në Chestnut Grove që më mësoi anglisht. Kjo ishte zonjusha McDonald. Ajo u largua kur unë isha në klasën e tetë. Ishte vetëm një vit, por ajo më futi vërtet në letërsi. Unë kam qenë gjithmonë e fiksuar pas anglishtes dhe padyshim që tani shkruaj tekste”.

“Ajo ishte kaq e lezetshme. Kaq angazhuese, ajo na bëri vërtet të kujdeseshim dhe ne e dinim se ajo kujdesej për ne”.

Ema më pas njoftoi se mësuesja e yllit ishte në audiencë, dhe Zonja McDonald më pas tha: “Faleminderit që më kujtove”.

Adele u përgjigj: “O Zot, ti me të vërtetë ma ndryshove jetën” përpara se ta pyeste nëse mund të merrte numrin e saj të kontaktit.