Liverpooli e do me ngulm yllin e Barcelonës
Sharr Travel

Liverpooli e do me ngulm yllin e Barcelonës

Liverpool është lidhur me transferimin e Ronald Araujo.

Liverpool aktualisht ka pesë qendërmbrojtës në skuadrën e tyre, si Virgil van Dijk ashtu edhe Joël Matip kanë arritur moshën 30-vjeçari.

Me këtë në mendje, nuk është për t’u habitur të dëgjosh se “Reds” janë lidhur me një lëvizje për një qendërmbrojtë të ri nga një prej klubeve më të mira evropiane.

Nga raporti i fundit nga “ESPN Deportes”, thuhet se Liverpool ka një sy te mbrojtësi i Barcelonës, Ronald Araujo dhe situatën e tij të vazhdueshme të kontratës me klubin spanjoll.

Raporti pretendon se negociatat nga Barcelona për të bërë Araujo të zgjasë marrëveshjen e tij aktuale, e cila do të skadojë në verën e vitit 2023, nuk janë aq të thjeshta sa mendohej fillimisht.