Reshje të mëdha të borës, ndeshja e Premierligës pezullohet
Sharr Travel

Reshje të mëdha të borës, ndeshja e Premierligës pezullohet

Reshje të mëdha të borës kanë kapluar disa nga qytetet e Anglisë këtë të dielë.

Në stadiumin e Burnleyt, Turf Moor, reshjet e mëdha të borës kanë bërë që ndeshja e paraparë të luhej mes Burnleyt dhe Tottenhamit, të shtyhet për një ditë tjetër, transmeton lajmi.net

Zyrtarët para ndeshjes u përpoqën që të largonin borën megjithatë ishte e pamundur për shkak të reshjeve të pandalura.