Real Madrid nuk ndalet në LaLiga, Benzema heroi i fitores
Sharr Travel

Real Madrid nuk ndalet në LaLiga, Benzema heroi i fitores

Real Madrid ka marrë tre piket në ndeshjen e prapambetur kundër Athletic Bilbao. Kryesuesit e LaLiga ia dolën me rezultatin e ngushtë 1-0.

Skuadra e Carlo Ancelotti e dominoi ndeshjen kundër baskëve, por nuk mundi të shënonte më shumë se një gol.

Karim Benzema ishte ai që realizoi në fundin e pjesës së parë dhe i dha fitoren madrilenëve që rritin në 7 pikë diferencën me Atletico Madrid, që ka një ndeshje më pak.