Tom Ford tregon vështirësitë e të qenurit baba beqar
Sharr Travel

Tom Ford tregon vështirësitë e të qenurit baba beqar

Tom Ford ka pranuar se ka qenë ‘një luftë’ për t’u përshtatur me jetën si baba i vetëm pas vdekjes së burrit të tij, Richard Buckley.

Dizajneri i modës, 60 vjeç, ndau njohuri të rralla për të përballuar jetën pa partnerin e tij pasi ai vdiq në shtator në moshën 72-vjeçare, shkruan DailyMail.

Në një intervistë të sinqertë, Tom shpjegoi: “Ka qenë e vështirë pas 35 vitesh, shumë e vështirë”, ndërsa diskutoi sfidat me të cilat është përballur që kur u bë prind i vetëm i djalit të tyre Jack, nëntë vjeç.

Duke folur për WSJ, ai tha: “Vazhdoj të mendoj: ‘Oh, Zot, duhet të telefonoj Richardin’ ose duhet t’i dërgoj atij një shënim për këtë. Dhe ai nuk është këtu”.

Tom ofroi gjithashtu një pasqyrë të asaj se si e ka përballuar jetën që kur u bë befas baba beqar.

Ai tha: “Deri kohët e fundit, unë kisha Richardin për të më ndihmuar në mëngjes. Ka qenë pak e vështirë muajin e fundit, sepse ai normalisht do të hante mëngjesin e [Jackut] në ditët e shkollës ndërsa unë isha veshur”.

Ai vazhdoi të thoshte se ka qenë një sfidë për t’u përshtatur me rutinën e re, megjithatë ngritja më herët për vrapimin e shkollës do të thotë se ai e ka një ‘fillim të mirë të ditës’.

Tom dhe Richard u takuan për herë të parë në një shfaqje mode në vitin 1986 dhe më vonë u martuan në vitin 2014.

Duke folur për Revistën ‘People’ në vitin 2016 për ditën kur u takuan për herë të parë, ai tha: “Sytë na u mbyllën dhe brenda një muaji ne filluam të jetonim së bashku, ne kemi qenë bashkë që atëherë”.

Të dy ishin në një ashensor dhe Ford tha se ai menjëherë e kuptoi se Buckley ishte “ai”.

“Në kohën kur ai ashensor u ul në katin përdhesë, mendova: “Ti je ai”. Kjo është. Ishte fjalë për fjalë dashuri me shikim të parë”.

Richard vdiq nga ‘shkaqe natyrore pas një sëmundjeje të gjatë’ në shtator në moshën 72-vjeçare.

Tom kohët e fundit shkroi një përmbledhje të pamëshirshme të filmit biografik të “House of Gucci” me aktorë si: Lady Gaga, Adam Driver dhe Jared Leto, për të përjavshmen dixhitale Air Mail.

Ish-drejtori krijues i Guccit – i cili është përshkruar në film – e filloi esenë e tij duke shkruar se ai ‘i mbijetoi së fundmi’ një shfaqjeje të ‘filmit dy orë e 37 minuta’.