​Katër ndeshje mjaftë interesante zhvillohen sot në Kupën e Afrikës
Sport

​Katër ndeshje mjaftë interesante zhvillohen sot në Kupën e Afrikës

Kupa e Afrikës do të vazhdojë sot edhe me katër ndeshje të tjera mjaftë interesante derisa po vazhdon ecuria e saj në fazën e grupeve.

Ndeshjet e së dielës vijnë nga grupet E dhe F ku nga ora 14:00 do të ndeshen Gambia me Malin.

Më pastaj, nga ora 17:00 do të zhvillohen dy ndeshje. Ishujt Faroe përplasen me Sierra Leonen si dhe Tunisia me Mauritanian.

Ndeshja e fundit për ditën e sotme zhvillohet me fillim nga ora 20:00 ku ballafaqohen Alegjeria me Ekuatorin në kuadër të grupit E.


MË SHUME NGA Sport