Dua Lipa zbulon se po përgatitet për turneun e albumit “Future Nostalgia”
Magazina

Dua Lipa zbulon se po përgatitet për turneun e albumit “Future Nostalgia”

Pothuajse dy vjet më vonë se sa ishte planifikuar, turneu i saj “Future Nostalgia” do të nisë këtë vit më 9 shkurt në Miami.

Dhe, Dua Lipa ndau fotografi nga prapaskenat e provave në “Izod Center” në New Jersey në Instagram të mërkurën.

Këngëtarja, 26 vjeçe, tërhoqi vëmendjen me një bluzë rozë të ngushtë, me mëngë të gjata, të cilat e kombinoi me veshje sportive gri për vrapim.

Dua kishte me vete edhe një palë kufje teksa dukej se po regjistronte videoklipe.

Në një foto tjetër, krijuesja e hitit “Cold Heart” pozoi përpara një pasqyre gjigante të rrethuar nga shoqëria e saj e kërcimtarëve mbështetës në një stadium.

Dua shkroi në mbishkrimi e fotografisë: ‘bandat të gjithë këtueeeeee’ (sic).

Këngëtarja thuhet se do të marrë kamera në turneun e saj “Future Nostalgia” për t’u dhënë fansave një pamje të rrallë të jetës së saj.

Sipas “The Sun”, krijuesja e hiteve shpreson ta kthejë pamjen në një dokumentar, në mënyrë që fansat e saj të marrin një vështrim në stilin e jetës së saj.

Një burim i brendshëm i tha publikimit: “Ekipi i saj është kontaktuar nga kompani të ndryshme të cilat janë me të vërtetë të etur për të marrë një film koncert ose dokumentar me këngëtaren. Dua është e veçantë për atë që bën dhe nuk do të pajtohet me asgjë me të cilën nuk është e kënaqur. Por ajo ka nënshkruar që të ketë një kameraman në rrugë me të për të kapur gjithçka që shkon poshtë”.


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa