Southamptoni ndal me barazim Manchester Cityn
Sport

Southamptoni ndal me barazim Manchester Cityn

Ka përfunduar ndeshja e fundit e programit të sotëm të Premier Ligës angleze mes skuadrës së Southampton dhe asaj të Manchester Cityt, ku në stadiumin “St. James Park” nuk ka fitues.

Southamptoni ka arritur ta ndalë hovin e Manchester Cityt, ku pas 90’ minutave lojë të zhvilluara të dy skuadrat kanë barazuar me rezultat 1:1.

Fillimisht, rezultatin i pari e zhbllokoi mbrojtësi i krahut të djathtë Walker-Peters, i cili shënon golin e epërsisë për Southamptonin në minutën e 7’ të ndeshjes.

Ndërkaq, golin e fundit të ndeshjes dhe të barazimit për Manchester Cityn e shënoi mbrojtësi Aymeric Laporte në minutën e 65’ të ndeshjes.

Me këtë barazim, Manchester City vazhdon kryesimin e tabelës me gjithsej 57 pikë, krahas Southamptonit që tani zë vendin e 12 në tabelë me 25 pikë të arkëtuara.

Rezultati final i ndeshjes është 1:1.