Vdes aktori i “Dirilis: Ertugrul”, Ayberk Pekcan
Magazina

Vdes aktori i “Dirilis: Ertugrul”, Ayberk Pekcan

Një tjetër lajm i hidhur erdhi nga familja e Ayberk Pekcan, i njohur ndryshe si Artuk Bey, se aktori ka ndërruar jetë për shkak të kancerit në mushkëri.

Artisti turk tregoi rolin e Artuk Beut në serialin historik “Dirilis: Ertugrul”, si krahu i djathtë i Ertugrul Beut.

Pekcani do të dërgohet nesër në udhëtimin e fundit në vendlindjen e tij, Mersea.

Në muajt e kaluar, i ndjeri në një deklaratë tha: “Të dashur miq… Procesi që filloi me mjekun tek i cili shkova me një ankesë për dhimbje shpine ka ardhur deri në këtë pikë sot. Unë kam kancer në mushkëri. Tumori është përhapur edhe në mëlçia dhe gjëndrat mbi veshkore. Për fat të keq, kjo sëmundje nuk ka shfaqur asnjë simptomë në fazat e saj fillestare. Dita e parë e kimioterapisë… Mbështetja ime më e madhe është me familjen time. Kështu janë miqtë e mi… Do të bëj çmos për të rifituar shëndetin tim”.

Aktori ishte vetëm 51 vjeç dhe miqtë e tij e mbështetën vazhdimisht në luftën e vazhdueshme, por fatkeqësisht nuk ia doli dot.

Lajmi ka shkaktuar tronditje në të gjithë Turqinë  e veçanërisht tek kolegët, të cilët kanë shprehur ngushëllimet e tyre. 


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa