Moti sot në Shqipëri, Rriten pak temperaturat
Shqipëri

Moti sot në Shqipëri, Rriten pak temperaturat

Vendi ynë kete te premte pritet të jetë nën ndikimin të masave ajrore relativisht të paqëndrueshme.

Moti do të nisë me kthjellime dhe gradualisht shtim të vranësirave deri të dendura. Në mesditë e kryesisht pasdite në zonën qendrore dhe atë jugore reshje shiu me intensitet të ulët. Në lindje dhe juglindje në orët e mbrëmjes reshje bore me intensitet të ulët.
Era do të fryjë me drejtim verilindje – juglindje 1-8 m/sek. Deti i forcës 1-2 ballë.
Temperaturat parashikohen me rritje në vlerat minimale:
në zona malore -5 deri 9°C në zona e ulëta -3 deri 14°C në zona bregdetare 1 deri 14°C./vp


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa