Pas PS dhe PD, edhe LSI regjistrohet në zgjedhjet pjesshme të `6 marsit`
Shqipëri

Pas PS dhe PD, edhe LSI regjistrohet në zgjedhjet pjesshme të `6 marsit`

Pas Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike, në zgjedhjet e 6 marsit është regjistruar edhe Lëvizja Socialiste për Integrim.

LSI ka dërguar sot në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve dokumentin, ku thuhet se kjo forcë politike është regjistruar për të marrë pjesë në zgjedhjet që do të zhvillohen në 6 mars në bashkitë Durrës, Shkodër, Lushnje, Dibër, Borë dhe Rrogzhinë.

Pak dite me parë u regjistrua edhe Partia Demokratike, e cila në dokumentin e Gjykatës së Tiranës, Lulzim Basha njihet si kryetari i Partisë Demokratike./panorama.al


MË SHUME NGA Shqipëri