Dua Lipa fotografohet me xhaketën dy mijë euro në New York
Magazina

Dua Lipa fotografohet me xhaketën dy mijë euro në New York

Dua Lipa qëndroi e ngrohtë kur u mbulua me një xhaketë ngjyrë blu të ndezur të mërkurën, ndërsa doli nga provat e koncertit me miqtë e saj në New York, përpara turneut të saj të ardhshëm.

Këngëtarja 26 vjeçe, e cila do të nisë turneun e saj mbarëbotëror muajin e ardhshëm, kishte veshur një xhaketë të markës “The North Face x Gucci”, në vlerë 1650 funte (afro dy mijë euro), të cilën e kombinoi me pantallona blu.

Dua e kompletoi veshjen e saj me atlete të rehatshme dhe një kapuç të zi të trashë për të përballuar temperaturat e ftohta në qytet, shkruan DailyMail.

Xhaketa plot stil e Duas përmbante copa ngjyrë portokalli të ndezur, ndërsa pantallonat e saj gjithashtu kishin copa me ngjyra.

Këngëtarja me origjinë shqiptare, e cila do të nisë turneun e saj “Future Nostalgia”, i mbajti gjërat e saj thelbësore në një çantë të vogël ngjyrë argjendi dhe lidhi flokët e saj brune në stilin bisht.

Dua, e cila dukej se ishte pa makijazh, tregoi fytyrën e saj natyrale të përsosur.

Këngëtarja do të fillojë turneun e saj të koncerteve në Miami përpara se të bëjë shfaqje në Nashville, New York dhe Boston ndër të tjerash. Më pas ajo do të mbajë koncerte edhe nëpër Evropë./Telegrafi/

Provat për koncertin vijnë vetëm pak ditë pasi Dua lavdëroi rrethin e saj ‘të ngushtë’ të familjes dhe miqve për mbajtjen e saj “me këmbë në tokë” gjatë një interviste për Wall Street Journal.

Ajo deklaroi se pavarësisht statusit të saj prej super ylli, Dua ndihet ‘e rehatuar’ që ‘askush nuk e di vërtet se çfarë ndodh prapa dyerve të mbyllura’ dhe ‘jo gjithçka është atje’, pasi u raportua se ajo do të ndahej nga i dashuri prej dy vitesh, Anwar Hadid.

Dua gjithashtu zbuloi se pavarësisht se kaloi pjesën më të madhe të jetës së saj në Mbretërinë e Bashkuar, trashëgimia e saj në Kosovë është “një pjesë e madhe e asaj që ajo është”.

Ajo tha: “Diçka që kam kuptuar me kalimin e kohës është se sa pak njerëzit e dinë në të vërtetë. Unë kam bërë paqe me faktin se njerëzit mund të mendojnë atë që duan të mendojnë, por askush nuk e di me të vërtetë, me të vërtetë se çfarë po ndodh pas dyerve të mbyllura”.

“Rrethi im është me të vërtetë i ngushtë, familja ime dhe miqtë e mi më mbajnë kaq të vendosur, dhe më japin një lloj rehatie që jo gjithçka është atje jashtë që do të largonte nga jeta dhe privatësia jote”, tha këngëtarja nga Kosova për WSJ.

Në dhjetor u raportua se Dua dhe Anwar kishin hequr dorë nga romanca e tyre, pasi kishin vështirësi për ta mbajtur lidhjen e tyre të afërt me oraret e tyre të ngjeshura të punës.

Në intervistë, Lipa gjithashtu diskutoi edhe për lidhjen e saj me trashëgiminë kosovare, duke shtuar: “Është një pjesë e madhe e asaj që jam. Duke pasur parasysh prindërit e mi dhe mënyrën se si ata erdhën në Mbretërinë e Bashkuar [situata e refugjatëve] ka qenë gjithmonë diçka shumë afër zemrës”.

“Kam lexuar shumë komente nga njerëzit që më thonë se nuk kam shtet, nuk kam identitet, Kosova nuk ekziston. Kam jetuar në Kosovë, i di jetët e humbura. Pra, që dikush të më mohojë identitetin dhe përvojën time, është e vështirë për mua të qëndroj prapa dhe të mos flas për këtë. Pra, kjo është diçka që unë do ta bëj gjithmonë”, deklaroi artistja me prejardhje shqiptare.