Zbulohet prezantuesi i ‘Billboard Music Awards”
Magazina

Zbulohet prezantuesi i ‘Billboard Music Awards”

Reperi i njohur Sean “Diddy” Combs ka zbuluar së fundmi se do të prezantojë ‘Billboard Music Award 2022″.

Diddy nuk është i huaj në skenën e Billboard Music Awards, pasi ka fituar trofe në 1997 për artistin më të mirë rap dhe këngën më të mirë rap (“I’ll Be Missing You”).

Në fillim të këtij muaji, u shpallën finalistët për Billboard Music Awards 2022. Të nominuarit e këtij viti përfshijnë The Weeknd, Doja Cat, Olivia Rodrigo, Drake, Taylor Swift, Kanye West, Justin Bieber dhe shumë të tjerë.

The Weeknd kryeson me 17 kategori, duke përfshirë artistin më të mirë, artistin më të mirë mashkull dhe 100 artistët më të mirë. Përveç kësaj, “Save Your Tears”, bashkëpunimi i tij me Ariana Grande, është në garë për gjashtë çmime.

Ndërkohë, Doja Cat është artistja kryesore femër si finaliste në 14 kategori, duke përfshirë artisten më të mirë, artisten më të mirë femër dhe 100 artisten më të mirë. Çmimet bazohen në periudhën e grafikut midis 10 prillit 2021 dhe 26 majit 2022.

Ato përcaktohen nga ndërveprimet kryesore të fansave me muzikën, duke përfshirë shitjet e albumeve dhe këngëve dixhitale, transmetimin e transmetimit të radios dhe angazhimin social.