Moti sot në Shqipëri
Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se, sot në vend pritet një përmirësim i lehtë i kushteve atmosferike.

Moti parashikohet me kthjellime si dhe alternime vranësirash mesatare dhe hera herës nga orët e mesditës deri ato të pasdites deri të dendura. Përgjatë orëve të mesditës dhe pasdites vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të dobëta dhe lokale.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim – veriperëndim 1-7 m/sek ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era do jetë me shpejtësi deri në 10-12 m/s. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.


MË SHUME NGA Shqipëri