Moti sot në Shqipëri
Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

Për ditën e enjte, moti parashikohet me kthjellime dhe zhvillime vranësirash mesatare dhe hera-herës nga orët e mesditës deri ato të pasdites deri të dendura.

Përgjatë orëve të mesditës dhe pasdites vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të dobëta dhe lokale në zonat malore.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – jugperendim 1-8m/sek ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era me shpejtësi deri në 10-12m/s. Valëzimi në dete i forcës 2-3 ballë.


MË SHUME NGA Shqipëri