Kim: Kurajo e Gjergj Kastriotit do mbetet gjallë në zemrat e shqiptarëve!
Foto: RTKLive
Shqipëri

Kim: Kurajo e Gjergj Kastriotit do mbetet gjallë në zemrat e shqiptarëve!

/rtsh.al/

Më 6 maj të 1405 lindi Gjergj Kastriot Skënderbeu. Në këtë datë të shënuar për heroin kombëtar, Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim shkruan në Facebook se kurajo dhe këmbëngulja legjendare e Skënderbeut do të mbetet e gjallë në zemrat e shqiptarëve.

"Unë besoj se kurajo dhe këmbëngulja legjendare e Skënderbeut mbetet e gjallë në zemrat e shqiptarëve të sotëm". Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara Yuri Kim mbi heroin kombëtar dhe luftëtarin më të madh Gjergj Kastriot Skënderbeu, i cili u lind në këtë ditë, 6 maj, në 1405. Sot, ne festojmë historinë dhe trashëgiminë e tij”, shkruan Ambasadorja Kim.

 


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa

MË SHUME NGA Shqipëri