Premiera e filmit të ri ”Top Gun: Maverick”
Magazina

Premiera e filmit të ri ”Top Gun: Maverick”

Aktori hollivudian Tom Cruise zbriti nga një helikopter që u ngrit nga një aeroplanmbajtëse amerikane dhe mbërriti në tapetin e kuq në premierën e filmit të tij të ri të aviacionit ”Top Gun: Maverick”.

Ylli i Hollivudit tha se ishte një rast “tani ose kurrë” kur ai diskutoi planet për vazhdimin, i cili vjen 36 vjet pas publikimit të filmit hit të vitit 1986, ku Cruise në rolin e Maverick do të riprodhonte rolin e aviatorit të marinës amerikane, Pete Mitchell. Yjet e tjerë përfshijnë Miles Teller, Jennifer Connelly, Monica Barbaro, Val Kilmer, Jon Hamm dhe Glen Powell.

Pasi u ul dhe hipi në aeroplanmbajtësen ”USS Midway”, në San Diego, Kaliforni, aktori falënderoi fansat dhe shprehu mirënjohjen për anëtarët e tjerë të kastit. Për aktorin kjo është një përvojë e mrekullueshme dhe ajo që është bërë për audiencën dhe brezat është diçka që nuk mund ta imagjinonte kurrë.


MË SHUME NGA Magazina