Moti sot në Shqipëri
Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

 Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se, sot vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore në orët e mesditës dhe ato të pasdites.

Këto vranësira do të shoqërohen me reshje shiu të izoluara dhe të dobëta në relievet e larta malore.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim, me shpejtësi 1-6 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.


MË SHUME NGA Shqipëri