Sterling, Abraham dhe Tielemans, objektivat e Artetës
Sport

Sterling, Abraham dhe Tielemans, objektivat e Artetës

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Klubi anglez, Arsenal raportohet se është duke u përgatitur për afatin kalimtar të kësaj verë.

‘Topçinjtë’ që po ‘luftojnë’ për të siguruar një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve, tashmë janë duke i monitoruar disa lojtarë për sezonin e ri.

Sipas medieve angleze, menaxheri i londinezëve, Mikel Arteta synon që në ‘Emiratës’ t’i sjellë Raheem Sterling te Tammy Abraham përmes Dominic Calvert-Leëin.

Objektivi i Artetës është që të ndërtojë një skuadër të denjë për edicionin e ri në mënyrë që Arsenali të ketë potencial që garoj në shumë fronte.

Krerët e Arsenalit thuhet se tashmë janë duke u përgatitur që të nisin negociatat me treshen Raheem Sterling te Tammy Abraham përmes Dominic Calvert-Lewin.

 


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa