Frenkie de Jong shihet si zëvendësues i Pogbas te United
Sport

Frenkie de Jong shihet si zëvendësues i Pogbas te United

Uran Krasniqi/RTKLive

Manchester United tashmë është në kërkim të zëvendësuesit të Paul Pogbas dhe Frenkie de Jong i Barcelonës është në krye të listës që mund ta bëjë atë.

"The Mail" raporton se Barça ka vendosur një çmim prej 70 milionë funte për 25-vjeçarin.

Reprezentuesi holandez thuhet se dëshiron të qëndrojë në "Camp Nou" dhe nëse largohet, do të preferonte një transferim në një ekip që luan në Ligën e Kampionëve.

Bayern Munich është skuadra e radhës që i ka hyrë garës për transferimin e mesfushorit te Manchester Unitedit.

Reprezentuesi francez, tashmë ka ndarë mendjen që në fund të këtij sezoni, të largohet nga "Old Traffordi".