Trofeu i Botërorit do të sillet në Kosovë
Sport

Trofeu i Botërorit do të sillet në Kosovë

Uran Krasniqi/RTKLive

Kupa e Botës, trofeu origjinal që e kanë ngritur vetëm kampionët po vjen për herë të parë në Kosovë, ka njoftuar Federata e Futbollit të Kosovës.

"Kjo nuk është e tëra, në Kosovë do të zbarkojë edhe legjenda e Brazilit dhe Arsenalit, Gilberto Silva.

Të gjithë pasionantët e futbollit që kanë ëndërruar të shohin këtë trofe, do të kenë mundësinë unike ta shohin atë në realitet më 20 maj, në hotel “Emerald” në Prishtinë", ka njoftuar FFK, duke e dhënë linkun e aplikimit për t'u bërë pjesë e ngjarjes.