Armend Xhoxhaj fiton titullin WBO Inter-Continental
Sport

Armend Xhoxhaj fiton titullin WBO Inter-Continental

Blerim Halimi / RTKlive

Armend Xhoxhaj e ka fituar titullin WBO Inter-Continental në kategorinë kruzer.

Boksieri prizrenas e ka mposhtur gjermanin Roman Fress, të shtunën mbrëma, në Magdeburg me vlerësim të jurisë.
Dy gjyqtarë vendosën në favor të Xhoxhajt me 98:92 dhe 96:94, ndërsa njëri vendosi në favor të Fressit me rezultatin 96:94.

Kësisoj, Xhoxhaj arriti t'ia rrëmbejë boksierit gjerman brezin WBO Inter-Continental dhe tani gjasat për një luftë për njërin nga titujt e mëdhenj në boksin profesionist janë më të mëdha.

Kjo ishte fitorja e 14-të për Xhoxhajn në boksin profesionist, derisa ka të regjistruara edhe dy humbjeve, derisa për Fress kjo ishte humbja e parë pas 15 fitoreve.


MË SHUME NGA Sport