City tregon interes për anësorin e Brighton
Sport

City tregon interes për anësorin e Brighton

Manchester City po planifikon afrimin e Marc Cucurella.

Pep Guardiola beson se mbrojtësi i majtë i majtë i Brighton as një sezoni të parë mbresëlënës në Premier League mund të zgjidhë problemet e Cityt në atë pozicion.

Cucurella, 23 vjeç, ka 34 paraqitje për klubin dhe ai javën e kaluar mori çmimin Lojtari i Sezonit nga Brighton.

Brighton në gusht 2021 kishte nënshkruar me spanjollin nga Getafe vetëm për 15.4 milionë funte.


APR
Romay Lift