Ramës i prezantohet plani për portin e Durrësit
Foto: Edi Rama/ Facebook
Shqipëri

Ramës i prezantohet plani për portin e Durrësit

Kimete Kasumi/ RTKlive

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka pritur sot në takim një delegacion nga Holanda, të cilët i kanë prezantuar planin për portin e Durrësit. Në këtë projekt parashihet edhe porti i thatë në Prishtinë.

Në kuadër të këtij projekti, në Prishtinë do të bëhet një terminal.

Pamjet se si do të duket ky projekt i ka publikuar vetë Rama, në një postim në Facebook.

“MIRËMËNGJES  dhe nga zyra ku ka nisur dita me ustallarët holandezë, për projektin e portit të ri të Ballkanit Perëndimor në Durrës, si një ndër shtyllat e Vizionit #Shqipëria2030“, ka shkruar Rama.


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa