Mbyllet pjesa e parë mes Interit e Sampdorias dhe Sassuolos e Milanit
Sport

Mbyllet pjesa e parë mes Interit e Sampdorias dhe Sassuolos e Milanit

KP

Ka përfunduar pjesa e parë në të dy ndeshjet e Serie A mes Interit e Sampdorias dhe Sassuolos e Milanit, ku ky i fundit është shumë pranë që të kurorëzohet me titullin kampion.

Pas 45 minutave lojë të zhvilluara, rezultati ende nuk ka ndryshuar mes Interit dhe Sampdorias, ku qëndron i barabartë 0:0.

Skenar i kundërt qëndron në takimin mes Sassuolos e Milanit, ku ky i fundit gjendet në avantazh me rezultat 3:0, kështu duke qenë gjithmonë e më pranë titullit të Serie A.

Rezultatet e pjesës së parë mes Interit e Sampdorias dhe Sassuolos e Milanit i gjeni më poshtë.

Inter 0:0 Sampdoria,

Sassuolo 0:3 Milan.


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa