Moti sot në Shqipëri
Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

 Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se vendi ynë sot do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike me masa ajrore të thata me origjinë perëndimore dhe vlera të larta barike.

 

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim-veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5 m/sek. Përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era do jetë me shpejtësi deri në 7-9 m/sek.  Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.


APR