​Vdes aktori Ray Liotta
Magazina

​Vdes aktori Ray Liotta

Aktori i Goodfellas Ray Liotta ka vdekur në moshën 67-vjeçare.

Mësohet se ai vdiq në gjumë në Republikën Dominikane. Ai po xhironte një film të quajtur Ujërat e rrezikshme, sipas faqes së shou bizit Deadline.

E fejuara e tij Jacy Nitolo thuhet se ishte me të teksa ai punonte në projektin e tij të fundit.

I lindur në Newark, New Jersey në dhjetor 1954, Liotta luajti gjithashtu Joe Jackson pa këpucë në Field of Dreams dhe Tommy Vercetti në Grand Theft Auto: Vice City.

Pasi u braktis në një jetimore si foshnjë, ai u birësua në gjashtë muaj nga nëpunësja e qytetit Mary dhe pronari i dyqanit të pjesëve të automjeteve Alfred Liotta.

Karriera e tij ka kaluar një ringjallje. Projektet e fundit përfshinin The Many Saints of Newark, Marriage Story dhe No Sudden Move.


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa