Pas Chelseas, edhe dy klube të mëdha evropiane në sulm për De Ligt
Sport

Pas Chelseas, edhe dy klube të mëdha evropiane në sulm për De Ligt

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Pas Chelseas, janë edhe dy klube të mëdha evropiane që hedhur në sulm për mesfushorin e Juventusit, Matthijs De Ligt.

Juventusi që është duke punuar intensivisht për rikthimin e Paul Pogas në Torino, në të njëjtën kohë është duke negociuar edhe zgjatjen e kontratës së holandezit.

Megjithatë, siç raportojnë mediat italiane, përveç Chelseas, tashmë për De Ligt në garën janë edhe Barcelona dhe Liverpool.

Të tri skuadrat thuhet se janë duke e vëzhguar më kujdes situatën e holandezit tek ‘Zonja e Vjetër’.

Madje, mësohet së drejtuesit e këtyre tri klubeve të mëdha, tashmë janë duke përgatitur ofertat në adresë të Juvës për reprezentuesin holandez. 


APR