Moti sot në Shqipëri
Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

ATSH

Sipas Shërbimit Meteorologjik, në Shqipëri, moti sot do të jetë nën ndikim të masave ajrore të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim.

Në mesditë e kryesisht pasdite përgjatë relieveve malore vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të cilat hera-herës do të jenë në formën e shtrëngatave dhe rrebesheve afatshkurtra, breshër i izoluar.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5 m/sek, përgjatë vijës bregdetare dhe në momentin e zhvillimit të vranësirave fiton shpejtësi deri në 8-10 m/s. Valëzim në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 20/33 Diell re shi
Kukës 18/30 Diell re shi
Lezhë 21/32 Diell re shi
Dibër 15/28 Diell re shi
Durrës 22/34 Diell re
Tiranë 21/33 Diell re shi
Elbasan 19/34 Diell re shi
Berat 18/34 Diell re shi
Vlorë 21/32 Diell re shi
Korçë 15/27 Diell re shi
Gjirokastër 18/32 Diell re shi
Sarandë 20/31 Diell re


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa