Asnjë humbje jete, 92 të infektuar në 24 orët e fundit në Shqipëri
Shqipëri

Asnjë humbje jete, 92 të infektuar në 24 orët e fundit në Shqipëri

rtsh.al

Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë, bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë janë regjistruar 92 raste me Covid-19, nga 511 testime të kryera, si dhe nuk ka asnjë humbje jete.

Sipas MSH-së, rastet pozitive janë regjistruar në këto bashki: 65 në Tiranë, 7 në Vlorë, 5 në Fier, 3 në Sarandë, nga 2 qytetarë në Shkodër, Gjirokastër, nga 1 qytetar në Lezhë, Mirditë, Durrës, Patos, Delvinë, Memaliaj, Korçë, Elbasan.

Janë 409 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin. Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 8 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2. Janë shëruar 56 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 273,007 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (15 Qershor 2022)

Raste të reja ditore          92

Të shëruar në 24 orë       56

Të shtruar në spitale         8

Humbje jete në 24 orë      0

Testime ditore                 511

Testime totale               1,836,208

Raste pozitive                  276,913

Raste të shëruara             273,007

Raste Aktive                         409

Humbje jete                        3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            299

Vlorë               41

Fier                  26

Gjirokastër        10

Korçë                9

Shkodër            9

Durrës               6

Berat                 4

Elbasan             3

Lezhë            2

/rtsh.al/


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa