Rolling Stones dhuron spektakël
Rtklive
Magazina

Rolling Stones dhuron spektakël

The Rolling Stones u rikthyen në qytetin e tyre të lindjes duke mbajtur koncertin e tyre të parë në Londër pas 4 vjetësh.

78-vjeçari Mick Jagger dha një tjetër performancë të jashtëzakonshme në Hyde Park përpara mijëra adhuruesve të grupit.Grupi u rikthye në skenë në turnin e tij pas një ndërprerje për gati 2-javore pasi Jagger rezultoi pozitiv për COVID-19.

Virusi i detyroi Rolling Stones të anulonin një koncert në Zvicër dhe të riplanifikonin ndalesën e tyre në Amsterdam dhe më pas në skenën në Milanos në 22 Qershor.Pas Londrës, tetë takime të tjera evropiane i presin Rockers përpara se të përfundojnë turneun e tyre në Berlin më 3 Gusht.


MË SHUME NGA Magazina