FOTO/ Rama vizitë zyrtare në Hagë, pritet nga Presidenti i Gjykatës
Foto:rtsh
Shqipëri

FOTO/ Rama vizitë zyrtare në Hagë, pritet nga Presidenti i Gjykatës

rtsh.al

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Amsterdam, ku këtë të hënë është ndalur në një vizitë zyrtare në Gjykatën Penale Ndërkombëtare në Hagë.

Kreu i qeverisë shqiptare dhe delegacioni që e shoqëron, u pritën në shkallët e Pallatit të Paqes nga Presidenti i Gjykatës, Piotr Hofmanski dhe Kryeprokurori Karim Khan.

"Hagë, e presidentin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare, Piotr Hofmański dhe me Kryeprokurorin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare, Karim Khan", shkruan Rama në Facebook.

Nuk dihen ende detaje të kësaj vizite të Ramës në Hagë.


APR
Romay Lift