Moti sot në Shqipëri
Rtklive
Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare në zonat malore të pasuara nga  reshje shiu dhe rrebeshe  pasdite në formën e stuhive

Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdetin e jugut. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore      17/31°C
Zona e ulët         18/36°C
Zona bregdetare  22/33


MË SHUME NGA Shqipëri