Moti sot në Shqipëri
Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare  dhe reshje shiu në lindje dhe zonave pvrreth tyre pasdite. 

 Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdetin e jugut. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore      15/28°C
Zona e ulët         15/33°C
Zona bregdetare  20/33°C


MË SHUME NGA Shqipëri