Rama takohet me Erdoganin në Turqi
Foto nga profili i Edi Ramës në Facebook
Shqipëri

Rama takohet me Erdoganin në Turqi

Emine Hoti/ RTK

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka njoftuar se ka takuar presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan, gjatë qëndrimit në Ankara.

"Takim si gjithnjë vëllazëror me Presidentin Erdoğan dhe projekte konkrete për përballimin e dy sfidave të mëdha të kohës, garantimi i energjisë dhe lëndëve ushqimore bazë", ka shkruar Rama në Facebook.


MË SHUME NGA Shqipëri