Kjo është treshja që e kërkon Chelsea
Rtklive
Sport

Kjo është treshja që e kërkon Chelsea

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Klubi anglez, Chelsea raportohet se është duke kërkuar përforcime në sulm dhe mbrojtjes.

Pas largimit të Romelu Lukakut dhe Timo Werner londinezët tashmë janë hedhur në sulm për freskime të reja në skuadër.

Sipas mediave britanike, Chelsea synon t’i transferojë tre lojtarë. Ylli i Leicester Cityt Wesley Fofana, sulmuesi i Barcelonës, Pierre Emerick Aubameyang dhe mesfushori i Interit, Cesare Casadei, janë objektivat e skuadrës së Thomas Tuchel. 


MË SHUME NGA Sport