Ikën Berisha, vjen amerikani Isiah Umipig
Sport

Ikën Berisha, vjen amerikani Isiah Umipig

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Pak orë më parë Dardan Berisha konfirmojë largimin nga KB Peja, por, skuadra pejanë nuk ka vonuar shumë dhe ka sjell përforcimin nga Amerika e largët.

Amerikani Isiah Umipig do të vesh fanellën e ‘Shqiponjave’. KB Peja përmes një njoftimi, ka konfirmuar marrëveshjen e arritur me amerikani Umipig.

Lojtari i cili luan në pozitën playmaker ka një përvojë të gjatë në NCAA, Sllovaki, Kanada, Turqi, Lituani, Ukraine, derisa në sezonin e fundit ishte pjese e Ligës elite të Zvicrës, tek ekipi BBC Nyon.


MË SHUME NGA Sport